Alt Hesapların Kullanımı

 Alt Hesapların Kullanımı


Matriks Web Trader uygulamamızda çalıştığınız kurumdaki alt hesaplarınıza uygulama içerisinden erişim, bu alt hesaplardan da işlem yapabilmeniz mümkün.


1- Uygulamaya login olduktan sonra dashboardda sağ üst köşedeki (aşağıdaki görselde sarı kutu içerisinde gösterilen ikon) ikona basalım. Açılan alt menüden aşağıdaki görselde sarı ok ile gösterilen "Hesap Seçimi" seçenegini seçelim. (Görsel 1.1)

Matriks Web Trader Hesap Seçimi
Görsel 1.1


2- Karşımıza aşağıdaki pop-up pencere açılacaktır. Burada Hisse için ayrı, VİOP için ayrı hesaplar listelenmektedir. (Görsel 1.2)

Matriks Web Trader Hesap Seçimi
Görsel 1.2


3- Bu listeden seçmek/geçmek istediğimiz alt hesabı seçelim. (Görsel 1.3)

Matriks Web Trader Hesap Seçimi
Görsel 1.3


4- VİOP için 59512-102 numaralı alt hesabı seçip "Tamam" butonuna basalım. 
(Görsel 1.4)

Matriks Web Trader Hesap Seçimi
Görsel 1.4


İki Hesabı Aynı Anda Açmak

1-  Aşağıda portföy footerındaki sarı kutu içerisindeki simgeye basarak portföyü yeni pencerede açalım. (Görsel 1.5)

Matriks Web Trader Footer
Görsel 1.5


2- Açılan pop-out pencerede sağ click yapalım, açılan sağ click penceresinden aşağıda sarı ile işaretli "Hesap Seçimi" seçenegini seçelim. (Görsel 1.6)

Matriks Web Trader Hesap Seçimi
Görsel 1.63- Karşımıza "Hesap Seçimi" ekranı açılacak. Buradan açmak istediğimiz alt hesabımızı seçebiliriz. (Görsel 1.7)

Matriks Web Trader Hesap Seçimi
Görsel 1.34- Böylelikle aynı anda iki farkli hesabımızı görüntüleyebilir, iki farkli hesaptan işlem yapabiliriz. (Görsel 1.8)

Matriks Web Trader Dashboard
Görsel 1.85- Farkli alt hesabımızdan işlem yapabilme imkanı aynı zamanda "Emir Girişi" ekranından da yapılabilmektedir. Uygulamadan herhangi bir emir ekranı açalım. Açılan emir girişi ekranına sağ click yaparak Pencere İşlemleri > Yeni Pencerede Aç diyerek ekranı yeni bir pencerede açalım. (Görsel 1.9)

Matriks Web Trader Sağ Click Menüsü
Görsel 1.96-  Emir Girişi ekranı yeni pencerede açıldığı zaman aşağıda sarı kutu içerisinde gösterildiği gibi mevcut hesabımız gözükecektir. (Görsel 1.10)

Görsel 1.107-  Turuncu renkle işaretli Hesap başlığına tıkladığımızda karşımıza "Hesap Seçimi" ekranı gelecektir. (Görsel 1.11)

Görsel 1.11Bu şekilde Emir Girişi ekranından da hesap seçimi yaparak, farkli bir alt hesabımıza geçerek emir verebilme imkanımız bulunmaktadır.